صفحه اصلی رزمی محرومیت چهار ساله دوباره جودوکار دوپینگی پس از نقض قانون

محرومیت چهار ساله دوباره جودوکار دوپینگی پس از نقض قانون

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
محرومیت چهار ساله دوباره جودوکار دوپینگی پس از نقض قانون
جودوکار دوپینگی که پیش از پایان دوره محرومیتش در مسابقات شرکت کرده و به مقام نایب قهرمانی رسیده بود، یکبار دیگر با محرومیت چهار ساله مواجه شد.
کد خبر: 279709 تاریخ خبر: چهارشنبه, 23 بهمن 1398 ساعت: 17:30:00 بازدید: 68
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ در جریان برگزاری مسابقات جودوی جایزه بزرگ ایران یادواره سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی که 15 تا 17 بهمن در مشهد برگزار شد، یک جودوکار محروم به نام مسعود قوی‌بازو در وزن 90- کیلوگرم به مقام دوم رسید.

قوی‌بازو به دلیل استفاده از ماده ممنوعه متنولون در تاریخ 13 آذرماه 95 با محرومیت 4 ساله مواجه و خبر آن به صورت رسمی از سوی دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس وقت فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) اعلام شده بود و بدین ترتیب تا 15 خرداد 99 اجازه حضور در هیچ فعالیت رسمی در ورزش را نداشت، اما پنج ماه زودتر از پایان این محرومیت در یک مسابقه شرکت کرد.

دکتر فرزاد شارکی قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) در این باره به خبرنگار وررشی گفت: این ورزشکار در یک مسابقه شرکت کرده و مقام هم بدست آورده و به همین دلیل قانون محرومیتش را نقض کرده است. با توجه به اینکه هنوز نزدیک به 5 ماه از دوران محرومیت این ورزشکار باقی مانده بود، وی برابر با محرومیت اولیه‌اش با محرومیت چهار ساله دیگری مواجه می‌شود. این محرومیت پس از پایان زمان محرومیت قبلی یعنی از 15 خرداد به بعد و به مدت چهار سال اعمال خواهد شد.

وی افزود: طبق قانون، ورزشکاری که محروم شده، نمی‌تواند فعالیتی داشته باشد. تخلف این جودوکار که خبر کسب عنوان نایب قهرمانی‌اش نیز رسانه‌ای شده بود، محرز شده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با اشاره به اینکه مسئولیت این اقدام با شخص ورزشکار است، گفت: زمانی که یک ورزشکار محروم می‌شود، فدراسیون ملی آن رشته و همچنین فدراسیون جهانی و شخص ورزشکار به صورت رسمی در جریان این محرومیت قرار می‌گیرند.
شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.