صفحه اصلی عمومی تبصره ویژه لایحه بودجه 99: تیم‌های ملی در اعزام‌ها فقط عوارض پایه و اولیه خروج را می‌پردازند

تبصره ویژه لایحه بودجه 99: تیم‌های ملی در اعزام‌ها فقط عوارض پایه و اولیه خروج را می‌پردازند

درج کننده خبر: خبرنگار ورزش ما
منبع: ورزش ما
تبصره ویژه لایحه بودجه 99: تیم‌های ملی در اعزام‌ها فقط عوارض پایه و اولیه خروج را می‌پردازند
در لایحه بودجه کشور در سال 99 برای تیم های ورزشی بندی درنظر گرفته شده که تیم‌های ملی در اعزام‌ها فقط عوارض پایه و اولیه خروج را می‌پردازند.
کد خبر: 284637 تاریخ خبر: یکشنبه, 17 فروردین 1399 ساعت: 16:59:59 بازدید: 74
به گزارش وبسایت خبری ورزش ما؛ یکی از مهمترین بخش های لایحه بودجه سالانه کشور در سال 99 را که ریز جزئیات درآمدها و هزینه‌های سال آینده دولت در آن گنجانده شده، برای مردم به ویژه برای بخش‌های مختلف صنعت گردشگری ایران و افرادی که بواسطه شرایط شغلی و موقعیتی به خارج از ایران سفر می کنند، عوارض خروج از کشور در سال 1399 است.

طبق لایحه بودجه 1399، عوارض خروج از کشور برای سفر اول هر مسافر ایرانی به خارج از کشور 264 هزار تومان در نظر گرفته‌ شده و برای سفر دوم این هزینه 50% درصد اضافه می‌شود و در واقع به مبلغ 396 هزارتومان می‌رسد. همچنین هزینه عوارض خروج از کشور برای سفرهای سوم و بیشتر از آن نسبت به سفر اول 100% درصد افزایش می‌یابد و به مبلغ 528 هزارتومان می‌رسد. با این حساب در قانون بودجه سال 99 کشور افزایش 20 درصدی عوارض خروج از کشور را نسبت به بودجه سال 97 و 98 تجربه خواهیم کرد.


این لایحه در حوزه ورزش نیز بسیار اهمیت دارد. چه آنکه تیم های ورزشی به دلیل حضور در تورنمنت ها و رویدادهای ورزشی در طول سال به کرات از ایران خارج شده و سفر می کنند و بحث عوارض خروج از کشور در هزینه های آنها بسته به تعداد اعزام ها نقش پررنگی دارد.


در لایحه جدید بودجه اما تبصره ای ویژه برای تیمهای ملی لحاظ شده که دغدغه های آنها را به حداقل خواهد رساند.


در قانون بودجه سال 99 طبق تبصره 11 بندی گنجانده شده که شرایط سفر تیم های ورزشی را تسهیل خواهد کرد و آنها از هزینه سربار عوارض خروج تصاعدی معاف خواهند شد.


طبق این تبصره، عوارض خروج ورزشکاران تیم های ملی که با مجوز وزارت ورزش و جوانان به مسابقات برون مرزی اعزام می شوند برای هر مرحله خروج، با نرخ عوارض مرحله اول خروج محاسبه و اخذ می شود. در حقیقت تیم های ورزشی بدون در نظر گرفتن تعداد اعزام ها، در هر بار خروج از کشور، تنها هزینه عوارض پایه و اولیه را می پردازند. اتفاقی که قطعا در شرایط اقتصادی ویژه کشور کمک چشمگیری به حوزه ورزش و تیم های ملی خواهد بود.

شما می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
دیدگاه ها

لطفاً دیدگاه خود را با ما در میان گذارید...

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.